480. Do triady zabrało elementu „wciągnąć”…

Opublikowano 31 marca 2017 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Boisz się, że karo wyjedzie na czwartego pika? Rozgrywający musiałby mieć wtedy w pikach KDW. To po pierwsze. Po drugie musi mieć króla kier – co jest dość oczywiste. Po trzecie – jeśli tak ma, to kontraktu nie można obłożyć, bo możemy wtedy wziąć tylko dwa kara i trefla. Żeby piki nie dostarczyły czterech lew, partner musi mieć w nich jakieś walory – np. króla, ale wystarczy też dama z waletem. Co wtedy może wziąć rozgrywający? Jeśli ma singla karo, a my będziemy kontynuować ten kolor, to rozgrywający za chwilę wytrąci nam asa trefl i będzie grał na dwustronne przebitki. Wtedy do wygrania wystarczą mu tylko dwie lewy naturalne pikowe, a pozostałe weźmie na dwustronne przebitki. Żeby mu to uniemożliwić musisz zagrać po asie karo w atuta. Dojdziecie treflem do ręki i powtórzycie kiera. Wtedy rozgrywający weźmie tylko 7 lew przebitkowych i dwa piki, a to będzie za mało.

Całe rozdanie:

  A432

AD106

8752

W

 
10865

52

AK6

A854

  DW

43

DW943

K1093

  K97

KW987

10

D762

 

PS.

                        A w meczu na drugich półkulach (zarówno na zachodniej jak i południowej – dlatego na dwóch) – posiadacz ręki N nie dość, że skontrował ten kontrakt (zupełnie bez sensu – słychać było, że jego walory karowe mogą nie wziąć za dużo lew) to jeszcze wypuścił kontynuując w drugiej lewie kara.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: