601. Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie śpieszmy…

Opublikowano 31 marca 2017 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

 • Należy zrzucić z ręki trefla. Odwrót np. treflowy zabić, zagrać asa i blotkę karo i przebić 10-ką kier. Następnie dwa razy kiery z utrzymaniem w stole, wyrzucenie na figurę pik ostatniego trefla i atutowanie. Wygramy przy podziałach kierów 4-1 i kar 4-2. Przebicie asa pik spowoduje przegraną przy zastaniu takich rozkładów.

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Rafał Wolański
  17.05.2017 12:51:30

  Niekoniecznie przegramy przy podziałach czerwonych 4-1 i 4-2. Jeśli S ma 4trefle lub 3trefle i 3piki to wygramy zawsze.
  Przebijamy Apik, gramy AK karo wyrzucając trefla, Atr, trefl bity, Qpik, pik przebity, trefl przebity małym, reszta na przebitki wysokimi kierami, weźmiemy Qpik, AK karo, Atr i 8kierów.

  • Ryszard Kiełczewski
   17.05.2017 16:47:46

   A jeśli S nie ma dubla trefl, lub N ma tylko dubla pik, to zaraz wpadniemy w kłopoty. Może zbyt apodyktycznie wyraziłem się, że przegramy przy poddziale kar 4-2 i kierów 4-1, ale na pewno zaproponowana linia rozgrywki jest optymalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: