610. Wpuszczony – zatopiony…

Opublikowano 27 maja 2017 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

  1. Wpuszczony – zatopiony…

Licytacja wskazuje na to, że As pik jest u S. By możliwe było skuteczne zakończenie rozgrywki musisz mu przyporządkować jeszcze króla karo. Jest to również wielce prawdopodobne, bo z tą wartością być może N miałby wejście do licytacji po wcześniejszym pasie. Zresztą innej szansy nie ma. Odbierasz atuty przeciwnikom i grasz damą pik. S musi przepuścić, bo miałbyś królem dojście do dobrego waleta trefl, który zagwarantowałby wygraną. Wobec tego S puszcza damę pik. Teraz ściągamy wszystkie pozostałe atuty doprowadzając do trzykartowej końcówki:

 

6

A3

  K

D7

  A

Kx

 

Zagrywamy pika I S będzie zmuszony wymaszerować spod króla karo. Naturalnie S może wysinglować króla karo i zostawić sobie dwie czarne karty w tej końcówce, ale my z kolei możemy zgadnąć podstęp.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: