617. Starannie…

Opublikowano 23 lipca 2017 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

  • Kontrakt jest pewny, jeśli kiery rozłożone są nie gorzej niż 3-1, a kara nie gorzej niż 4-2, poza jednym warunkiem, kiedy S jest posiadaczem trzeciej damy kier i dubletona karo. Aby wykorzystać te najczęściej występujące układy bijemy asem trefl, zgrywamy asa kier oraz asa pik wyrzucając ze stołu trefla. Jeśli do asa kier spadnie dama dalsza rozgrywka jest prosta – wchodzimy 10-ką kier do stołu w trzeciej rundzie koloru i gramy kara przebijając w razie potrzeby czwarte, po czym przebitką dostajemy się do dobrych kar. Jeśli obaj obrońcy dodadzą do kiera, ale dama nie spadnie, zagrywamy 9-ką kier i:

– jeśli N zabije damą rozgrywka sprowadzi się do podobnego wariantu jak przy spadnięciu damy, tyle, ze nie weźmiemy nadróbki

– N doda blotkę kier, wtedy 9-kę przejmujemy 10-ką i niezależnie od tego czy weźmiemy ta lewę, czy nie, wyrabiamy kara, do których jest wystarczająca komunikacja

– N nie doda do kiera wtedy przepuszczamy 9-kę. Jeśli S weźmie tę lewę damą znowu wyrabiamy kara mając dostateczną komunikację do wykorzystania tego koloru. Jeśli S utrudni rozgrywkę nie biorąc damą, wówczas przebijamy pika i gramy kara z góry. Jeśli S przebije trzecie grę wygramy wyłącznie wtedy, kiedy spadnie trzeci mariasz pik. Przy trzech lub więcej karach w ręce S poradzimy sobie bez trudu z wzięciem 12 lew, a może nawet nadróbki.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: