498. 2nd hand middle…

Opublikowano 26 sierpnia 2017 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Wpadkę masz pewną, ale wskakując asem zapewniasz sobie tylko bez jednej, bo partner ma lewę treflową. Tak samo jak dołożysz blotkę, bo w następnej lewie pikowej utrzymasz się Ty, a nie masz trefla by spędzić ostatniego z dziadka. Szansą na bez dwóch jest walet pik u partnera, co delikatnie sugerował Ci dokładanie dwóch ostatnich kierów w kolejności walet-10. Połóż damę – zapewnisz tym dojście partnerowi. Oczywiście dla niego nie powinno to być niewykonalne – jest taka faza rozdania, że rozkłady są w pełni rozszyfrowane, bo dokładając kara do trefli i kierów, wskazałeś ile kart miałeś w tym kolorze.

Cale rozdanie:

74

942

W65

98642

W862

W1075

D2

KD5

AD3

63

AK109842

W

K1095

AKD8

7

A1073

PS.

            Licytacja W była z gatunku „daj małpie brzytwę”. Na drugim stole Zia Mahmood zalicytował po kontrze na 1 – 1 BA(!!!). Słusznie doszedł do wniosku, że szansa znalezienia pików lub kierów po kontrze S jest iluzoryczna. A partner ze swoim siedmiokartem dołożył do trzech i WE zapisali sobie 600, a nie marne 100.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: