506. Skompatybilizować intencje

Opublikowano 27 października 2017 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Jedyne zadanie jakie masz do wykonania to wskazanie swojej wartości w kierach. Dołóż w pierwszej lewie 10. Również dołożeniem pików powinieneś potwierdzić informację z pierwszej lewy – dokładaj je w kolejności 4-2. Potem kolejne zdanie spadnie na partnera. Może i powinien przepuścić raz pika, następnie po wzięciu na niego powinien odegrać asa trefl i wyjść w kiera stosownie. W środkowej fazie gry dobrze jest używać wistu jakościowego – małą kartą spod figury, wysoką z blotek.

W rozdaniu:

KW10876

1076

DW

K2

A53                                    42

9543                                   A82

2                                         10983

AD1086                             W753

D9

KDW

AK7654

94

 

…powinna to być 9-ka. Wtedy Dla E nie pozostanie nic innego jak zagrać w karo.

PS.

                        Na dalekim wschodzie para Japończyków grała prawie tak jak opisano. Ale tylko do 3 lewy. W nie zdjął asa trefl tylko od razu wyszedł w kiera i to co gorsza dla pary broniącej w trzecią najlepszą.  Nic dziwnego, że E nie widząc o lewie treflowej (to pierwszy element zaćmienia) i nie wiedząc z jakiej konfiguracji wyszedł partner w kiera, kontynuował ten kolor, co już wypuszczało kontrakt. Był jednak jeszcze przy stole rozgrywający, który postanowił dojść do stołu karem i wszystko wróciło do normy.

            Posiadającym drobne braki w astronomii przypominam, że ziemia obraza się z zachodu na wschód, co powoduje, że dzień na Dalekim Wschodzie zaczyna się późniejJ


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: