629. Co wybrać?

Opublikowano 27 października 2017 w kategoriach Rozgrywka .

 

 1. Co wybrać?

W rozgrywa kontrakt 6 po wiście damą trefl. Jak powinien rozgrywać, jeśli piki nie dzielą się do zera?

AK1065

AK732

5

A8

DW93

W109

AD

7654


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Michał Kalita
  31.10.2017 11:28:34

  Zagranie na impas karo daje równo 50%.
  Ściąganie dwóch kierów bez ściągania atutów daje ca. 27% „rozwiązań problemu” dla 2giej D i ca. 28% szans na porażkę (przy prostej przebitce kiera w pierwszym lub drugim kółku i ściągnięciu trefla). Do tego dochodzi sytuacja, co robić przy singlowej damie kier, szansa na przegraną bez dwóch, itp. itd. także impas prosty K karo (wygrywamy zawsze, nawet przy kierach 5-0) wydaje się lepszą szansą.

 • Ryszard Kiełczewski
  31.10.2017 16:29:57

  Czy zgranie atutów nie wynikało z opisu rozgrywki? Wydawało mi się, że atutowanie na początku jest zagraniem oczywistym.
  Rozumiem – wystarczyło opierać się na założeniu, że nie dzielą się do zera…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: