509. Nie ze mną Brunner…

Opublikowano 30 listopada 2017 w kategoriach Wist .

            Rozwiązanie:

Co się dzieje? Dlaczego walet się utrzymał? Czy jest prawdopodobne, że partner miał ADxx? Nie trudno zgadnąć, że tak nie mogło być, gdyż wtedy rozgrywający położyłby króla. A i partner mógłby wziąć te lewę damą i kontynuować asem i blotką w przypadku, kiedy przyszłyby mu tylko 3 karty w pikach. Zatem rozgrywający musi posiadać co najmniej jedną figurę w pikach. Dlaczego zatem przepuszcza? Bo zapewne nie ma gotowych 8 lew, a co gorsza może posiadać longera w pikach. Zmiana ataku na jaki inny kolor może stworzyć nam nadzieję na uruchomienie wystarczającej do obłożenia liczby lew? Nie w kierach, w karach rozgrywający ma na pewno trzymanie wsparte jeszcze czwartym waletem w stole. My  w tym rozdaniu  nie mamy drugiego kara, więc nie tędy droga. Pozostał kolor treflowy i w niego trzeba zagrać,

Całe rozdanie:

K9

W1096

W754

D76

W1086

K842

6

9852

54

D5

A9832

AKW10

AD732

A73

KD10

43

 

                        Rozgrywał sam Zia Mahmood. Może byłoby Ci łatwiej, gdybyś to wiedział od początku. Wiedział o tym Geir Helgemo. a mimo to kontynuował bezmyślnie piki. To oczywiście nie był koniec wojny – Zia zagrał waleta kier i Helgemo po dojściu w dalszym ciągu mógł – podgrywając trefle – obłożyć kontrakt bez dwóch. Jednak znowu dokonał błędnej oceny odchodząc w karo. Hellness mógł odebrać swoje 3 topy w młodszych kolorach.

            Zagranie w trefle już w drugiej lewie mogło być konieczne przy KW10x u partnera.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: