514. Nie nadwerężaj sympatii partnera…

Opublikowano 19 grudnia 2017 w kategoriach Wist .

 

 1. Nie nadwerężaj sympatii partnera…

Turniej par, NS po, rozd. N, licytacja:

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
  1 1 Pas
2 Pas Pas pas

 

Partner zawistował w 10. Ręce Twoje (N) i dziadka (W):

 

  K64

KD964

KW3

K5

 
W32

AW872

864

D4

 

 

 

 

Rozgrywający zabił asem a następnie zagrał waleta pik, pika do damy i asa pik odbierając Ci atuty. Partner dołożył dwa piki w kolejności 8-9, do trzeciego zaś pika dołożył 2. Kolejna lewa to 6, 7, D i Twój król. Co teraz zagrasz i dlaczego?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Waldek Jaworski
  1.01.2018 14:20:21

  Witaj Rysiu! To rozdanie jest pięknym przykładem cyklu „trafiła kosa na kamień”. Otóż, jeżeli w S przepuści trefla, Rozgrywający ma kontra cios! Zagra po wzięciu na Wtrefl w 10karo! Lewę weźmie N i nie mając trefla i pika, nie chcąc dać lewy karowej, będzie zmuszony zagrać figurę kier. Tutaj Rozgrywający , posiadający jeszcze 2 zgubne trefle, może albo od razu zabić figurę kier i zagrać Akaro i Dkaro, by biedny N był na wpuście (po zagraniu figury kier a Rozgrywający trefla, musi zagrać w kiera na którego Rozgrywający swobodnie wyrzuci ostatniego trefla) albo na pierwszą figurę kier wyrzuci trefla, teraz przebije drugą figurę kier i doprowadzi do takiej samej wpustki na karo jak wyżej opisałem.
  Oczywiście to gra w otwarte karty, ale jeżeli obrona potrafi uszykować taką zacną obronę, to Rozgrywający nie miałby odpowiedzieć równie piękną i celną rozgrywką?
  Pozdrawiam serdecznie Rysiu
  Waldek Jaworski

  • Ryszard Kiełczewski
   1.01.2018 17:46:43

   A juści gospodarzu….Pozdrawiam Noworocznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: