644. Jedyna szansa…

Opublikowano 26 stycznia 2018 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

644. Jedyną szansą wygrania jest przymus kierowo-treflowy. Aby mógł on zaistnieć jeden z przeciwników musi posiadać króla kier, z co najmniej 4-ma treflami. Doprowadzamy do końcówki:

65

D9

K7

 

A3

A865

 

Zagrywamy pika i usuwamy ze stołu kiera. Jeśli zastaliśmy wymarzony układ, to dowolny obrońca jest w przymusie. Jeśli wysingluje króla kier, to po zagraniu asa w tym kolorze spadnie król i dama stanie się 13-tą lew, a dojście do niej mamy ostatnim atutem.. Jeśli zaś pozbędzie się trefla, to wyrobimy ten kolor przebitką i asem kier dojdziemy do wyrobionej w tym kolorze forty. Oczywiście musimy prawidłowo odgadnąć, jaką końcówkę pozostawił sobie obrońca. Ale to przecież kaszka z mleczkiem. Albo bułka z masłem – jak mawiają nasi nowi Big Brothers.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: