524. Szukaj szansy…wolisz rozgrywać, czy bronić?

Opublikowano 25 lutego 2018 w kategoriach Wist .

 1. Szukaj szansy…wolisz rozgrywać, czy bronić?

 

Mecz, obie po, rozd. S, licytacja:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
      1
Pas 2 Pas 4
Pas Pas Pas  

 

  754

A7

A10872

963

 
K9

98

W653

AKW84

  D63

W1062

KD4

D75

  AW1082

KD543

9

102

 

 

Rozwiązania…nie będzie. Tym zadaniem obarczam Czytelników. Najlepsze będą opublikowane…

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Jakub
  28.02.2018 10:14:47

  Oczywiście wolę rozgrywać. Optymalnie dla obrońców jest chyba rozpocząć od ściągnięcia dwóch trefli i skrótu treflem. Przebijam, gram kiera do asa i pika do 10. Biedny W nie ma obkładającego odejścia. Wyjdzie w karo? As, impas D pik, K kier, przebitka kiera, powrót karem, swoje. Wyjdzie w kiera? Karo do asa, impas D pik, przebitka kiera, powrót karem, swoje. Wyjdzie w pika? Impas damy, K kier, przebitka kiera, A karo, powrót karem i swoje. Wyjdzie w trefla? Wyrzutka kiera ze stołu, przebitka trefla w ręku, przebitka kiera, impas damy pik i swoje.
  Jeżeli są jakieś inne propozycje rozpoczęcia obrony, niż 3 razy trefl, to chętnie się z nimi zmierzę. 🙂

 • Cezary Wołczak
  28.02.2018 21:29:43

  Rozgrywam – nawet po zagraniu 3 razy trefl, wejście A kier do stołuy impas pik, najgroźniejsze powtórzenie trefla pod potrójny renons – wyrzucam kiera ze stołu przebijam w ręce , przebijam kiera , impas pik atuty i dobre kiery 🙂

 • Patrycja Krupnik
  1.03.2018 09:36:10

  Większość z państwa pewnej będzie rozgrywać w podanym rozdaniu, Ja jednak wybiorę obronę. Jak możemy zauważyć z pozycji W posiadamy 3 pewne lewy: pika oraz 2 trefle. Pierwszy wist treflowy może okazać się wypuszczającym kontrakt. Dlatego jako pierwszy wist wybiorę Króla pik. Jeśli weźmie lewę to znów gram pika(łącząc atuty). W ten sposób rozgrywający nie zdąży wyrobić kierów i będzie musiał oddać jeszcze lewę kierową wpadając bez 1 🙂

  • Cezary Wołczak
   1.03.2018 12:32:16

   kiery po wzięciu drugiego pika ( króla pik trzeba oczywiście przepuścić) spokojnie wyrobi się przebitką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: