527. Wist spod któregoś palca…

Opublikowano 30 marca 2018 w kategoriach Wist .

——————————————————————————————

Całe rozdanie:

 

  A4

W8

W10842

A643

 
108762

D43

98

W75

  KD3

AK1072

A53

D9

  W95

965

KD7

K1082

 

 

Czy już wiesz, jaki wist spowodował wygranie kontraktu?

——————————————————————————————–

Tak jest! Jedynym wistem, po którym kontrakt się wygrał był wist spod asa trefl. Ze stołu 9 i obrońca S podłożył 10-kę, choć  mógł pomyśleć, że gdyby wist był spod waleta, to rozgrywający mógł położyć damę. Nie musiał jej podkładać natomiast, gdyby miał w ręce asa i waleta, wtedy dołożona w przelocie 9-ka mogła wykreować dodatkową lewę. Wist karowy kładł bezwzględnie, a nawet po wiście w kiera rozgrywający mógł tylko jeden raz podegrać piki, a potem musiałby zgadnąć co jest drugie – as, czy walet. A po dojściu w pierwszej lewie waletem trefl rozgrywający nie musiał zgadywać pozycji pikowej.

 

Wykonawczynią wistu spod asa była znana na świecie zawodniczka, co świadczy, że nikt nie jest wolny od chwil słabości. Ale jak to smakuje jak wykonawcą jest ktoś z najwyższej półki 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: