651. Safety first

Opublikowano 30 marca 2018 w kategoriach Rozgrywka .

  1. Safety first

 

Rozgrywamy z ręki W 3 BA, po tym jak otworzyliśmy na drugiej ręce 3 , a będący w korzystnych założeniach przeciwnik na pozycji N interweniował odzywką 3 . Wist w blotkę kier. Jak należy rozegrać?

 

73

8

AKDW1063

1095

  DW1082

ADW

4

KD73


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • 8.04.2018 23:15:05

    Licytacja w problemie niemożliwa a w świetle impas pewny choć niebezpieczny ;). Myślę ze problem bylby bardziej życiowy jeśli założyć ze otworzyliśmy 3NT (gambling) i gramy 🙂

  • Ryszard Kiełczewski
    9.04.2018 13:45:03

    Problem jest życiowy, bo nic nie zmieniałem w licytacji. Rozdanie jest prawdopodobnie z przepastnej studni BBO (moja prywatna jest równie głęboka), gdzie nie takie licytacje się widuje. Zresztą jest to problem rozgrywkowy, a więc na licytację można spuścić zasłone miłosierdzia.:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: