534. Fałszywe bezpieczne zagranie…

Opublikowano 26 maja 2018 w kategoriach Wist .

 1. Fałszywe bezpieczne zagranie…

Turniej par, WE po, rozd. E, licytacja:

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
    1 1
Pas 2 Pas Pas
pas      

 

Partner zawistował w 10. Ręce Twoje (E) i dziadka (N):

  W32

AW872

864

D4

 

  K64

KD964

KW3

K5

 

 

 

Rozgrywający zabił asem dodając z ręki 3, a następnie zaimpasował króla pik grając waletem, blotką do damy i asem. Partner dołożył piki w kolejności 8-9, a do trzeciego pika dołożył 7. Stosujecie wist odmienny. Kolejna lewa to 6, od partnera 2, dama ze stołu i wziąłeś lewę królem.           Jaka jest Twoja kontynuacja?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Waldemar Jaworski
  5.06.2018 12:55:09

  To rozdanie bylo juz podane kilka miesiecy temu. Wtedy polemizowalem, ze i przy takiej obronie rozgrywajacy ma siwetna kontr akcje, zagranie w 10karo. Po utrzymaniu sie Waletem karo mozna zagrac figure kier. Rozgrywajacy przebije i zagra Asa karo i jestesmy bez szansy na utrate lewy bo: albo odblokujemy sie Krolem (wtedy rozgrywajacy wezmie 5xpik+1xkier+2xkaro+1x trefl = 9 lew) albo jesli blotke to w nastepnej lewie rozgrywajacy wpusci nas na Krola karo i zagrana figure kier przepusci wyrzucajac trefla, by wziac lewe na 9ke kier wyrzucajac trefla z reki (wezmie zatem : 5xpik+2xkier+1xkaro+1xtrefl = 9). Takie dzialania rozgrywajacego nie sa niemozliwe zwazywszy na licytacje, zatem taka obrona nie przyniesie spodziewanego w tekscie profitu 1 lewy. Malo tego, jesli przeanalizujemy zatem zabcie Asem trefl i odejscie kierem, dlasze poczynania nie zmienia koniecznosci puszczenia 9 lewy. Ale rozdanie bardzo pouczajace dla analitycznego podejscia. Pozdrawiam.

  • Ryszard Kiełczewski
   5.06.2018 17:33:50

   Prawda, że nie sposób pobrać 5 lew w obronie. Chyba nie całkiem prawda, że to rozdanie już było. Przejrzałem ostatnie jakieś 4 lata i nie znalazłem. Ale to sprawa drugorzędna.
   Też pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: