537. Hojność jest moją dewizą…

Opublikowano 25 czerwca 2018 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Rozgrywający znakomicie rozczytał układ zakrytych rąk i nie zgrał na narzucającą się koncepcję impasu damy trefl (W przy 6 kierach pokazał trzy piki, nie wyszedł w drugiej lewie w karo, więc nie miał w nich singla, zatem może mieć co najwyżej dwa trefle i nawet jeśli jest to dama, to spadnie przy grze z góry. Także otwierający mając 6 kierów z AK, nie powinien mieć wysokiej figury karo, ponieważ taka ręka bardziej nadaje się do otwarcia 1 , a nie blokujących 2 Multi.

Co powinien dołożyć do damy kier posiadacz ręki E? Dołożenie blotki karo spowoduje, że jak ze stołu zostanie zagrany ten kolor, to obrona weźmie jeszcze tylko dwa kara, bowiem posiadanie damy karo w ręce rozgrywającego jest zdeterminowane licytacją. Bez niej bowiem wejście 2 ppp nawet w założeniach przedpartyjnych byłoby wątpliwe, ponadto bez niej rozgrywający miałby jedyną szansę impasu damy trefl.

Gullberg pozbył się króla karo, stwarzając dojście do partnera na waleta w tym kolorze.

Całe rozdanie:

  854

D107

65

AKW53

 
732

AK9642

W7

76

  W9

W85

AK108

D984

  AKD106

3

D9432

102

 

 

Good job z obu stron…


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: