663. Co wybierasz?

Opublikowano 25 czerwca 2018 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

  1. Masz do oddania po jednej lewie w każdym kolorze. Jak i gdzie możesz zredukować liczbę lew przegrywających? Wyłącznie w kierach, gdzie miałeś dwie kontrole. Teraz pozostała Ci jeszcze jedna i przed jej wytrąceniem musisz wyrobić sobie lewę w innym kolorze, na którą będziesz mógł pozbyć się swojego przegrywającego kiera. Na co można wyrzucić kiera? Są dwa kolory gdzie możemy wyrobić stosowną lewę – kara i trefle. Żeby pozbyć się kiera na karo musisz zastać podział tego koloru 3-3, na co jest 36% szans. Wtedy należałoby pierwszego kiera zabić królem w ręce, by as pozostał dojściem do koloru karowego. Drugim kolorem gdzie możemy wyrobić lewę, na którą pozbędziemy się kiera, są trefle. By to się udało potrzebujemy dobrze położonego asa, czyli w ręce S. Na to jest 50% szans, czyli znacznie więcej niż przy szansie karowej. Teraz już prosto – bijemy asem kier i gramy trefla. Jeśli as jest dobrze położony – wygraliśmy. Jeśli nie – pozostanie nam już maleńka szansa dodatkowa: dubleton kier przy obu asach na jednej ręce dowolnego obrońcy.

Najgorszym rozwiązaniem jest zastosowanie wskazówki „na grę kolorową – najpierw atuty…” Wygramy wtedy wyłącznie, kiedy as trefl i karo są przy dubletonie kier, nie wykorzystując po drodze żadnej z dodatkowych szans.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: