543. Namierzyć kierunek natarcia…

Opublikowano 29 lipca 2018 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Chyba dość przejrzyście widzisz rozkłady. S miał dwa singletony i zapewne układ 6-5. Trefle kontrolujesz wystarczająco, by rozgrywający nie wziął w nich więcej niż 2 lewy. Dojściem do trefli po odatutowaniu może być wyłącznie król kier. Spróbuj go spędzić. Bez asa kier u partnera nawet potencjalna przebitka trefla wiosny nie uczyni. To jeszcze mało – partner musi mieć asa kier zabudowanego, by kontrolować kiery jeszcze raz. Przebitki kierów w stole się nie obawiamy – nasze piki są starsze od stołowych. Zagraj w kiera. Reszta w rękach partnera, który powinien właściwie zagospodarować swoje kiery podkładając stosowną kartę tego koloru.

Całe rozdanie:

  43

K5

D103

KD6543

 
72

A1084

KW862

82

  865

72

A975

A1097

  AKDW109

DW963

4

W

 

 

Po podłożeniu stosownego kiera przez W, króla kier zostanie spędzony. Atuty jeszcze nieruszone. Ze stołu można wziąć co najwyżej jednego trefla, co nie spowoduje usunięcia przegrywających dwóch kierów. Drugi trefl już nie obchodzi, a as kier ciągle jest biorący.

PS.

          A w meczu na dalekim wschodzie – obrońca E po wzięciu na asa trefl – uznał za stosowne wyjść spod asa karo, co skutecznie wpuściło jego partnera, który próbował ratować sytuację zagraniem spod asa kier, ale E nie miał nawet tak bardzo ważnej w tym rozdaniu 9-ki.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: