544. Skąd mogłem wiedzieć?

Opublikowano 29 lipca 2018 w kategoriach Wist .

 

544. Skąd mogłem wiedzieć?

Mecz, WE po, rozd. N, licytacja:

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
1 Pas 1
pas 2 Pas 3 BA
Pas Pas pas

 

Partner wyszedł K, a po przepuszczeniu przez S, który dołożył 10, kontynuował damą pik. Dołożyłeś ilościowo (piki)  w kolejności 5-3. Rozgrywający wziął asem i zagrał 9 przepuszczając wkoło. Wziąłeś na damę i jaki jest Twój ruch? Ręce Twoje (E) i dziadka (N):

764

W8

AKW107

K54

953

10943

D82

986


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Henryk Bieniasz
  4.08.2018 13:16:04

  Zastanawiam się w jaki sposób mogłem dołożyć pik waleta, skoro na diagramie go nie mam?

 • Ryszard Kiełczewski
  4.08.2018 19:55:13

  Heniu – pamiętasz jak pop uczył jak powstał socjalizm w oparciu o pierwiastki religijne? Przypomnę Ci tylko końcówkę – taż w eti wremia nie było Krasnej Armii…. Gdzieś Ty zobaczył waleta pika? Walet to figura i oznacza się go WIELKĄ literą….Czytaj ze zrozumieniem…

 • Tomek Radko
  28.09.2018 17:36:26

  Kiełku drogi, ale czemu „pod najsłabszy stół”? Zamień asa trefl na króla kier – wypuścilimy.

  Decyduje druga lewa. Skoro partner wyszedł damą, to ma waleta. A jeśli wyszedł damą, a nie waletem… Tak, to się kłóci z koncepcją RK (co trzeba mieć, by pisać artykuły brydżowe? Inicjały RK).

  Można też pomyśleć nad przepuszczeniem kara żeby zobaczyć, czym rzgr wróci do ręki i co rzuci partner, ale jeśli do drugiego kara rzuci nie-karo, to do trzeciego rzuci w naszym kierunku coś ciężkiego, i daj Boże, żeby tylko słowo.

  • Ryszard Kiełczewski
   31.10.2018 19:59:08

   „Decyduje druga lewa. Skoro partner wyszedł damą, to ma waleta. A jeśli wyszedł damą, a nie waletem… ”

   Mogłem uwypuklić znaczenie zagrania damą pik, z nie waletem.

   „Tak, to się kłóci z koncepcją RK (co trzeba mieć, by pisać artykuły brydżowe? Inicjały RK).”

   Tomek, czy to jakiś dalszy ciąg jakiejś kampanii wyborczej? Ja w żadnej nie kandydowałem:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: