545. Ostatni odwist?…

Opublikowano 26 sierpnia 2018 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Zastosuj selekcję negatywną – w co nie zagrasz? Najpierw oczywiście odrzucisz zagranie w podwójny renons w karo. Jako drugie można spokojnie odrzucić zagranie w atuta. Czasami partner będzie posiadał w nich singlowego króla i Twoje zagranie może rozgrywającego naprowadzić na taki trop – wszak mając króla kier nie wychodziłbyś spod niego w sytuacji, kiedy nie za bardzo widać dojście do stołu. Pozostają dwa czarne kolory. Zrzutka partnera ttt 9-ki wskazywała, że partner ma coś w pikach. Jeśli jest to król, to weźmie lewę, jeśli rozgrywający ma w pikach c najmniej dubla. Przy trzech partner miałby singla i na trzecie karo by go wyrzucił, szczególnie, jeśli byłby to singlowy król. Pomyśl, co się stanie, jeśli partner posiadał od początku trzy piki z królem. Jeśli odejdziesz w zamarkowanego pika rozgrywający pociągnie swoje kiery i partner w pięciokartowej końcówce stanie w przymusie – wysinglowanie króla pik pozwoli wyrobić damę przebitką po impasie damą trefl. Wyrzucenie trefla wyrobi w ręce rozgrywającego blotkę w tym kolorze.

Do tej samej końcówki dojdzie po wyjściu w kiera. Co ci zatem pozostało? Tak! Wyjdź w trefla! Zagranie to zerwie komunikację do przymusu.

 

Całe rozdanie:

K74

4

W10

KW109863

A

AKW1096

973

754

D8653

D32

854

AD

W1092

875

AKD62

2


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Waldemar Jaworski
  29.08.2018 20:34:15

  Za duzo kart w dziadku a za malo w rece. Ale i tak w trefla trzeba zagrac 🙂

  • Ryszard Kiełczewski
   29.08.2018 21:07:58

   Dzięki Waldku…6 karo wyparowała z ręki S,a za to dwie 3-ki kier znalazły się na E

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: