554. Zgodnie z systemem zrzutek…

Opublikowano 27 października 2018 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Jeśli wydaje Ci się, że Twój król jest dostatecznie obstawiony, by położyć szlema, to możesz się srodze rozczarować. Masz bardzo niebezpieczny układ ręki, a do dziadka jest wystarczająco dużo komunikacji by ustawić paradę.

Zobacz całe rozdanie

  4

AKD

A964

AK732

 
95

10752

KDW6

W96

  KW6

W93

10732

D106

  AD108732

864

5

84

 

 

Rozgrywający komunikując się kierami i treflami skróci się do dwóch kart w pikach i znajdzie się w tej końcówce w dziadku. Twój król lewy nie weźmie.

A co mogłeś zrobić? Mogłeś i powinieneś dołożyć do pierwszej lewy pikowej waleta sugerując posiadanie KW sec. Że co? Że dalej rozgrywający mógłby wygrać kontrakt? To prawda, ale czy wtedy zagranie na KW w dubletonie nie jest normalną opcją uniezależniającą nieoddanie lewy na pika od żadnych innych układów? Jakbyś był rozgrywającym zagrałbyś na tę szansę. I nikt nie mógłby Ci złego słowa powiedzieć. Łatwiej Ci będzie jak stosujesz zrzutki odwrotne – z trzech środkową…J


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: