506. Skompatybilizować intencje

Opublikowano 30 grudnia 2018 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Jedyne zadanie, jakie masz do wykonania to wskazanie swojej wartości w kierach. Dołóż w pierwszej lewie 10. Również dołożeniem pików powinieneś potwierdzić informację z pierwszej lewy – dokładaj je w kolejności 4-2. Potem kolejne zadanie spadnie na partnera. Może i powinien przepuścić raz pika, następnie po wzięciu na niego lewy powinien odegrać asa trefl i wyjść w kiera stosownie. W środkowej fazie gry dobrze jest używać wistu jakościowego – małą kartą spod figury, wysoką z blotek.

W rozdaniu:

  KW10876

1076

DW

K2

 
A53

9543

2

AD1086

  42

A82

10983

W753

  D9

KDW

AK7654

94

 

 

…powinna to być 9-ka. Wtedy Dla E nie pozostanie nic innego jak zagrać w karo.

PS.

                    Na dalekim wschodzie para Japończyków grała prawie tak jak opisano. Ale tylko do 3 lewy. W nie zdjął asa trefl tylko od razu wyszedł w kiera i to, co gorsza dla pary broniącej, w trzecią najlepszą.  Nic dziwnego, że E nie widząc o lewie treflowej (to pierwszy element zaćmienia) i nie wiedząc, z jakiej konfiguracji wyszedł partner w kiera, kontynuował ten kolor, co już wypuszczało kontrakt. Był jednak jeszcze przy stole rozgrywający, który postanowił dojść do stołu karem i wszystko wróciło do normy.

          Posiadającym drobne braki w astronomii przypominam, że ziemia obraza się z zachodu na wschód, co powoduje, że dzień na Dalekim Wschodzie zaczyna się późniejJ


Ryszard Kiełczewski

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: