690. To Ci jeszcze pozostało, że zagrywać możesz śmiało, byle z sensem…

Opublikowano 30 grudnia 2018 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

 1. Policz potrzebne Ci lewy. 6 pikowych, karo i co najwyżej 2 trefle przy udanym impasie w tym kolorze. Gdzie masz szansę na brakującą 10-tą lewę? W kierach nie, w karach po zagraniu w pierwszej lewie w piki także nie, więc pozostały tylko trefle. Jak wycisnąć jeszcze jedną lewę w treflach? Zwyczajnie – król musi stać w impasie i kolor musi się dzielić 3-3. Jak zrealizować więcej niż jedną lewę treflową? To już automat – odbieramy atuty i gramy trefla dołem. Przeciwnicy wezmą, odbiorą nam dwa kiery i otworzą karo, ale teraz wykonamy impas trefl i jeśli Piatnik ułożył tak karty byśmy wygrali, na trzy forty treflowe wyrzucimy dwa kara i jednego atuta. Jeśli zaś przeciwnicy zbłądzą i nie odbiorą kierów tylko podegrają kara zrobimy nadróbkę.

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Waldemar Jaworski
  2.01.2019 10:46:33

  Nawet przy podziale trefli 3-3 kontrakt przegramy gdy po wzieciu trefla przeciwnik sam zagra w trefla (jesli umie liczyc lewy). Moze wczesniej odebrac nam kiery 2x, bez znaczenia. I tak stracimy komunikacje do naszego zrodla lew. Ale rozumiem, ze gramy na jakas szansa, lepsza niz probe przebicia kara. Pozdrawiam Noworocznie!

  • Ryszard Kiełczewski
   2.01.2019 12:02:18

   Chyba coś Ci się ponoworoczniło Waldi.. Ale to po Sylwestrze normalne:)

   • Waldi
    3.01.2019 17:32:22

    🙂 Masz rajce Rysiu, za duzo alkoholu 🙂 Nie „dojrzalem” odebrania atutow przed zagraniem w trefla. Mniej pic… mniej pic…

    • Ryszard Kiełczewski
     3.01.2019 21:36:19

     nie tyle mniej pić, ile przy (po) piciu nie męczyć mózgu próbami dużych odkryć niekoniecznie geograficznych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: