512. Kuknij do przodu…

Opublikowano 28 stycznia 2019 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Wiesz, że partner miał dwa piki i 5 trefli (od trzech by się nie odrzucał). Wiesz, że do stołu nie ma już dojścia. Chroń swoje walory karowe i nie pozbawiaj partnera ewentualnego odejścia w kiera jak dojdzie on treflem (markował coś w treflach dokładając piki w kolejności 8-9). Odejdź w trefla, bo zagranie w karo to jak podarowanie rozgrywającemu dodatkowego dojścia do stołu).

Całe rozdanie:

  K64

KD964

KW3

K5

 
W32

AW872

864

D4

  AD1075

3

AD10

W1086

  98

105

9752

A9732

 

 

Tymczasem obrońca zagrał króla kier i Biedny S znalazł się na wpuście. Po wzięciu asem trefl musiał podarować lewę w młodszym kolorze. Co gorsze dał się wpuścić dwa razy na asa i na 9-kę trefl, po których dwa razy zagrywał w karo, co pozwoliło rozgrywającemu wziąć aż 10 lew. A jakby S nie odrzucał się od longera treflowego, tylko pozbywał się swoich szmatławych kar, można było zredukować liczbę lew rozgrywającego do ośmiu. Po odrzuceniu się z trefli przed dziewięcioma nie sposób było się już obronić, ale w turnieju na maksy różnica pomiędzy 9 a 10 lew na częściówkę też bywa znaczna.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: