692. Trzeba wykonać, tylko kiedy?

Opublikowano 28 stycznia 2019 w kategoriach Rozgrywka .

Trzeba wykonać, tylko kiedy?

 

Kontrakt 4 po licytacji:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
  Pas Pas 1
1 4 Ktr Pas
4 Pas Pas pas

 

 

Wist A, K, D karo. Jak rozgrywasz?

 

AKW832

W6

K8764

  109

DW954

852

DW9


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • JACEK KOBYLEC
    7.11.2019 14:40:59

    Oczywiście po trzecim zagraniu karo, kontrakt jest pewny, ale trzecie zagranie w karo jest błędem obrońców. Po licytacji widać, że jeżeli podział atutów był 4-1, jest najbardziej prawdopodobny . To jeżeli i N licytował 4 kier mając 4 piki, to kontrakt jest b. trudny, jeżeli nie beznadziejny. Tak więc przesłanka , że skok w 4 kier jest sygnałem korzystnym dla rozgrywającego jest dla mnie bardzo wątpliwa. Wystarczy że wistujący zagra w trzeciej lewie w kiera i rozgrywający znajdzie się w b. trudnym położeniu, bo mając tyko 5 kierów na stole musi decydować jak zagrać by nie oddać wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: