744. Gorzki smak przebitki…

Opublikowano 27 lutego 2020 w kategoriach Rozgrywka .

 1. Gorzki smak przebitki…

Mecz, obie po, dealer S, licytowano:

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
Pas
1 2 2 (?) 3
4 Pas Pas pas

 

Wist as i król trefl. Przebijasz. Zagranego kiera N bije asem i wychodzi w karo.

AD

W875432

AK4

W

8642

KD9

7532

82


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Waldemar Jaworski
  5.03.2020 09:09:31

  Cos tu poszlo nie tak. Wyrzucenie kara na trefla grozi zablokowaniem szansy karowego podzialu koloru 3-3. W podanym przykladzie przegramy czapke wlasnie wyrzucajac karo na trefla.
  Zagrozeniem jest tylko posiadanie przez RHO Asa kier, bo przed naszym zagraniem w Karo dojdzie i podegra pika. Jednak posiadanie przez RHO jest malo prawdopobne a jesli mialby ten manewr z wyrzuceniem kara sens, As musi byc singlowy! (Musimy dojsc 2x na stol by wyrobic i uzyc karo).
  Ta szansa jest zbyt mala, wiec nie ma zadnego racjonalnej przeslanki do wyrzucenia karo na trefla. A w podanym ukladzie wrecz przegrywajace. Trzeba przebic, zagrac Kiera a potem spokojnie zagrac kara na podzial, zachowujac dojscie do stolu.
  Na deser, na upartego LHO po A ttefl LHO moze zagrac do Damy trefl u RHO..

 • Ryszard Kiełczewski
  11.03.2020 08:27:06

  Czysta prawda Waldku. Wkradł się jakiś koronawirus. Poprawiam rozdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: