618. Ala` Merrimac…

Opublikowano 28 maja 2020 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Jeśli rozgrywający ma damę pik i pełne trefle w liczbie sześciu, to może przygotować przeciwko Tobie przymus wiedeński. Zgra asa pik i pociągnie wszystkie trefle do końca. W dwukartowej końcówce nie będziesz w stanie utrzymać króla pik i chronionego król karo. Dlatego leniwe odejście w trefle może mieć jeszcze ten mankament, że wyboruje ewentualną damę u partnera. Przy założeniu, że partner musi mieć damę pik (partner mógł ją wskazać dokładając stosownie kiery) jedną z możliwości jest wyjście w pika. Jeśli jednak wyjdziemy małym pikiem, to znajdziemy się w przymusie opisanym wyżej już przy tylko drugiej kub trzeciej 10-ce pik w ręce S. Zabójczym dla rozgrywającego będzie pozornie abstrakcyjny wist królem pik.

Całe rozdanie:

  AW852

W83

AD10

K3

 
D764

1074

9654

D7

  K93

AKD5

KW87

85

  10

962

32

AW109642

 

 

Wprawdzie rozgrywający może sam trafić rozgrywkę, ale po naszym wejściu 1 BA kuszące dla niego będzie impasowanie damy trefl u nas.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: