758. Wbrew Słodowemu…

Opublikowano 28 maja 2020 w kategoriach Rozgrywka .

 1. Wbrew Słodowemu…

Mecz, obie po, dealer S, licytowano:

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
      Pas
1 Ktr Rktr 2
Pas Pas 2 Pas
3 Pas Pas pas

 

Wist W. Bijesz asem i grasz 3, 7, 8, 9. W gra 10-kę. Jak grasz dalej?

K9732

A6

K3

A854

  A64

K974

W984

W3


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Waldek
  1.06.2020 13:15:13

  Nie do konca zgadzam sie przedstawionym rozumowaniem, co w konsekwencji determinuje rozgrywke. Chodzi o rozliczenie skladu obroncy kontrujacego 1pik. W zasadzie to jemu nalezaloby przydzielic 4 kiery a nie obroncy drugiemu. Nie rozumiem, dlaczego drugi obronca ma licytytowac „ratunkowe” 2trefl z 3 kartem a nie rowniez „ratunkowe” 2 kier z 4-kartem? Toz kontra na 1 pik, w pierwszej kolejnosci, powinna zapewniac 4 kiery (nie musi oczywiscie). Zalicytowanie w tej sytuacji 2trefl (a nie 2kier) jest mocno podejrzane. Co powie partner, jesli powiemy (jak padlo) 2trefl a ON bedzie mial: W10 W10xx ADxx KDx?? Czyz ta reka nie jest bardziej prawdopodobna? Co powie, jesli 2trefl bedzie ukarnione? Swietnie sie gra na 6-cio karcie 3-3 majac 8-mio kart 4-4?
  I wcale mnie nie przekonuje dolozenie 7trefl jako potwierdzenie ilosciowki, bo licytacja jest bardziej miarodajna, chyba ze „styl” jest dowolny.
  A jesli ten sklad jest taki, jaki przytoczylem, to rozgrywka powinna byc nieco inna. Trzeba rozpoczac od przebicia 3-ciego kiera w rece, a po przebicu 3-ciego trefla na stole, zagrac ostatniego kiera ze stolu i wyrzucic trefla. Wtedy tez nastapi wpust.

 • Adam
  6.06.2020 13:21:01

  Rysiu, czy nie uważasz, że twoja propozycja nie koresponduje z licytacją. Z podaną ręką S zalicytowałby 2kier a nie 2trefl. Dlatego uważam że N ma skład 2443. Poprawna rozgrywka tonajlierw przebicie kiera a potem trefla i wpustka N ostatnim kierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: