642. Bo partner nie kontrował na wist?

Opublikowano 28 listopada 2020 w kategoriach Wist .

Odpowiedź:

Ręka jest bardzo nieprzyjemna do wistu i musimy dokonywać wyboru najmniejszego zła. Po transferze 4 i braku kontry na to od partnera wist w karo zdewaluował się o kolejny aspekt. Strasznie cienki, bo my mamy 5 kara, otwierający co najmniej dwa, więc longer karowy z co najmniej asem jest bardzo mało prawdopodobny w ręce partnera, a tylko z takim parametrem wchodziłaby w rachubę ewentualna kontra wistowa.

Podobne uwarunkowania zachodzą po transferze 4 . W tej sytuacji jedynym parametrem przemawiającym za wyborem koloru wistu jest jego jakość. I tu kara są zdecydowanie najbardziej perspektywiczne.

Na jednym stole po transferze 4 wistujący wyszedł spod damy kier, co skończyło się szybkimi 10-ma lewami.

Na drugim stole po transferze 4 wistujący wybrał damę karo. Rozgrywający po otwarciu mu dwóch lew do oddania w karach pociągnął asa pik i wykonał impas na damę kier. Skończyło się to również szybkimi, ale tylko 7-ma lewami, bo obrońcy rozdzielili lewy pikowe przebijając trzynaste karo królem pik.

Całe rozdanie:

  DW5

D532

DW73

W3

 
76

AKW6

K54

K985

  A109862

108

1062

A4

  K3

974

A98

D10762

 

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: