786. …A może CIA?

Opublikowano 20 grudnia 2020 w kategoriach Rozgrywka .

  1. …A może CIA?

Mecz, obie przed, dealer S, licytowano:

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
      1
1 BA Pas 3 BA Pas
Pas pas    

 

Wist   7-ka do króla. Przepuściłeś, zabiłeś drugiego pika, W dołożył 2-kę (wist odmienny). Jak grasz?

  AD4

A65

873

AD52

  53

K93

AK652

643


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • Waldek
    31.12.2020 10:52:23

    Nie wydaje mi sie, aby podana linia rozgrywki byla optymalna. Jest kilka aspektow, ktorym warto sie przyjrzec rozgrywajac w tym rozdaniu 3BA. Jednym z nich jest podzial kar. Jezeli kara dziela sie 4-1 to grajac „z gory” tracimy szanse wygrania, jesli 4kara ma N. Jesli jednak 4 kara mialby miec S, to do wygrania musimy zalozyc podzial trefli 3-3 z impasem (oczywistym), co wyglada na skrajnie minimalny odsetek rozkladow (3-6-1-3 u N i 5-1-4-3 u S). Wydaje sie, ze mozna, choc „czesciowo” polaczyc nasze szanse. Po zabiciu pika, gramy karo do asa (wszyscy dokladaja) i gramy trefla na impas (wszyscy dokladaja). Teraz gramy karo i : jesli N doklada to puszczamy (na szanse kar 3-2 lub 4-1 z dlugoscia u N) a jesli nie doklada to bijemy Krolem karo i gramy trefla na podzial 3-3. Przy podziale 3-2 mamy nadrobke a przy podziale 4-1 z dlugoscia u N mamy komunikacje do wyrobienia 9tej lewy w karach. Przy okazji, nie nalezy sie bac zagrania N w trefle, bo po prostu trefla przepuszczamy i albo trefle dziela sie 3-3 albo nastepuje utrata komunikacji na wypadek podzialu trefli 4-2 ( S 5-5-1-2 lub 5-3-1-4). Niby to samo, ale moze za to z wieksza elegancja :). Pozdrawiam i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: