791. Prosty manewr

Opublikowano 26 lutego 2021 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

  1. Rozdanie bezalternatywne. Miłośnikom kompozycji brydżowych pozostawiam szanse na przymusy pośladkowo-krzyżowe (cytat za K. Jassem). Graczom przy stole pozostaje wzięcie 4-ch lew karowych. Jak zmaksymalizować szanse na taką liczbę lew? Najpierw pogłówkujcie, a potem zajrzyjcie do notki*

* Wszyscy wiedzą, że większą szansą jest gra na impas. I większość niestety zagra królem na początek. Zbędna asekuracja – jeśli singlową damę ma N, to nigdy nie weźmiemy czterech lew w karach. Natomiast przy singlowej damie w ręce S cztery lewy będą mogły być wzięte. Zatem należy zagrać blotkę spod króla karo z zamiarem oczywiście impasowania waletem. Jak od S wyskoczy dama, to się nie zmartwimy, bo będziemy mogli bezpiecznie sprawdzić, czy czasem S nie wspiął się na szczyty przebiegłości i nie dołożył damy z konfiguracji D10. W obu przypadkach już sobie poradzimy.

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: