792.Impas duszą gry…

Opublikowano 26 lutego 2021 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

  1. Kiera oczywiście bijesz asem i słusznie swoje nadzieje lokujesz w kolorze pikowym. Bijesz asem kier i grasz jak chłop pańszczyźniany damą pik. Wyrobisz sobie brakującą lewę (tylko jedna jest Ci potrzebna w pikach) zawsze, kiedy król będzie za damą, a także wtedy, kiedy walet na dowolnej ręce będzie drugi. Zagranie as i blotka skaże nas na palcówkę przy podziale 4-2 i drugiej figurze w ręce S. I to jest ten przypadek, dla którego należy tak rozegrać piki w tym rozdaniu. Jeśli nie wyjdzie nam operacja z pikami pozostanie nam szansa trafienia damy karo w krótkiej 4 kartowej końcówce, kiedy będziemy wiedzieli dużo o rozkładzie kolorów.

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • TRad
    1.03.2021 17:02:28

    Ryśku, z całym szacunkiem:
    zagranie A♠, i x♠ do Damy wygrywa przy K♠ przed damą i drugim W♠ u dowolnego gracza. Pełna symetria z proponowaną linią: król u wybranego przeciwnika bądź krótki walet u dowolnego.

    Dodatkowo wygrywamy przy singlowym K♠ u N – kiedy to zagranie D♠ w koło przegrywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: