798. Sytuacja zdeterminowana…

Opublikowano 28 marca 2021 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

  1. Kolejna zdeterminowana rozgrywka. Wiemy, że N ma 6 pików, więc S jednego. By możliwe było wygranie kontraktu musi odpaść druga dama karo od N. Można zagrać tak: po asie trefl zgrywamy asa pik i pika przebijamy 10-ką w stole. Następnie przebijamy kiera którąś ze środkowych kart w karach, odgrywamy dwa górne kara i zachowaną starannie dwójką karo wpuszczamy RHO, który musi nas dopuścić do trzech lew w stole, bowiem pozostaną mu same kolory okrągłe (/). Całe rozdanie:

 

  KD10953

W876

D6

3

 
AW876

AKW9872

A

  4

A5432

10

KD6542

  2

KD109

543

W10987

 

 

Czy widzisz w jaki sposób S mógłby położyć grę? Podpowiedź w notce*

* S powinien wykonać podbitkę pika i wtedy nijak nie można byłoby go wpuścić. A powinien wykonać taki manewr, ponieważ bronił przeciwko Benito Garozzo. Mógł to zrobić w myśl pewnej strategii jaką stosowała pewna lady przeciwko innemu mistrzowi brydżowemu – Adamowi Meredithowi. Zalicytował on przeciwko tej pani szlema w BA. Pani miała asa na wiście i nie skontrowała. Zapytana o powód takiej wstrzemięźliwości odparła – nie mogłam skontrować pana Mereditha, ponieważ pan Meredith zawsze rekontruje. Garozzo słynął z genialnej rozgrywki, więc obrońca nie powinien się opierać i powinien nie walczyć z nieuniknionym i pozbyć się atuta.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: