676. Czy da się zrealizować taki ciąg wistów?

Opublikowano 26 sierpnia 2021 w kategoriach Wist .

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
    Pas 1
Pas 2 2 Pas
Pas Ktr Pas 3
Pas Pas pas  

 

Wist-rozmowa

 

  W1053

KW8

KW102

104

 
D7

53

8653

AK965

  K8642

972

A

D732

W

– Pierwszy wist mam oczywisty – as trefl…

E

– Gdybym miał asa i króla pik, to dołożyłbym największego, niegrającego trefla – 7-kę. Ale piki mam wątłe – dokładam więc 2…

W

– Asa i króla pik to „mój” nie ma. W treflach też nie może mieć za wiele – mając damę i waleta mógłby dołożyć damę. Zatem powinien mieć coś sensownego w karach. Wykluczona jest promocja atuta poprzez zagranie trzeci raz w trefla po takiej licytacji i przy takich kierach w stole i naszej ręce. Zatem wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, ze należy podegrać kara – niewykluczone jest posiadanie przez partnera asa i damy w tym kolorze. Przy pełnym szczęściu secowych. Podgrywam kara 6-ką…

E

– bierzemy asem i dochodzimy do partnera zagrywając 3, co ma ewidentny posmak lavinthalowy…

W

– świetnie – bierzemy królem i posyłamy karo do bardzo prawdopodobnej przebitki u partnera…

E

– No to kompletujemy „książeczkę” – 7 i wychodzimy w pika czwartą najlepszą, żeby nie wyjść z wprawy…

Całe rozdanie:

  W1053

KW8

KW102

104

 
D7

53

8653

AK965

  K8642

972

A

D732

  A9

AD1064

D974

W8

 

PS.

                    Taki ciąg wistów jest do wyrozumowania, jeśli nie popełnia się błędu myślenia fragmentem rozdania. Nie musze dodawać, że tak nie było w obserwowanym rozdaniu…Było skandalicznie – w napoczął na „dzień dobry” damą pik…


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: