684. Wykorzystanie błędu…

Opublikowano 23 października 2021 w kategoriach Wist .

  1. Wykorzystanie błędu…

Wist – rozmowa, NS po, rozd. W

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
Pas 1 Pas 1 BA
Pas Pas pas  

 

  D54

AD83

K1053

109

 
A1086

W95

A84

854

  K73

642

DW2

AK32

  W92

K107

976

DW76

 

 

W

– Trzeba w starszy kolor. Piki mam dłuższe, ale wist z takiej konfiguracji może być przychylny dla rozgrywającego. Możemy w nim mieć lewy naturalne, perspektyw na wyrobienie więcej niż jednej forty nie widać. Może partner ma długość kierową, napocznę w 9…

– ze stołu 3-ka,..

E

– Dołożę najstarszą – 6…

– RGR bierze w ręce 10-ką i gra 6…

W

8… trzeba zwrócić uwagę partnera na kolor pikowy…

– ze stołu 9…

E

– na razie puszczamy – 2…

– ze stołu 10…

W                         

K i nie widać powodów napoczynania nowych kolorów – kontynuuję kiery partnera – 4…

– lewę bierze 8-ka w stole, skąd dama kier przejęta królem w ręce, W i E dodają swoje ostatnie kiery…

RGR gra W…

W

4

– ze stołu 5

E

A i we wskazane przez partnera piki, czytelnie królem, a po utrzymaniu blotką pik…

W

– puszczam 8-ką…podoba mi się jak następna lewa będzie grana ze stołu…

– Ze stołu trzynasty kier A…

E

3…

W

4…

– Ze stołu karo spod dobrze położonego króla…ale nie dobrze położonego w tym momencie… Resztę lew biorą obrońcy – bez jednej…

PS.

– Tak bronili Piotr Gawryś z Michałem Klukowskim przeciwko Bessis Lorenzini. Na drugim stole po wiście czwartą najlepszą w piki kontrakt został wygrany, bo musiał wziąć król karo, a lewa pikowa została wykreowania automatycznie. Oczywiście rozgrywający na drugim stole również mógł wziąć lewę na króla karo zamiast z uporem maniaka wyrabiać trefle. Ale jak mówi porzekadło – daj przeciwnikowi szansę, może z niej skorzysta.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: