703. Nie zaśpij…

Opublikowano 31 marca 2022 w kategoriach Wist .

  1. Nie zaśpij…

 

Obie po, rozd. E

 

  W N E S
      1 Pas
  3 Ktr Rktr Pas
  4 Pas 5 tt ktr
  6 Pas Pas pas

 

 

 

 
D

A987

AKD2

8765

 

  765

654

874

KD104

 

Zawistowałeś blotką pik – Dama, król i as od rozgrywającego, który przebija 10 w stole. Kolejna lewa to kier z dziadka, dama od partnera i król od rozgrywającego, który zgrywa z ręki asa trefl, a następnie sprawdza kiery wchodząc asem do stołu. Partner nie dodaje do koloru usuwając pika.

Teraz przyszła kolej na kara, które rozgrywający gra trzy razy z góry. Partner dodaje kolejno: 5, W i 9. Na trzecie karo rozgrywający usuwa z ręki trefla. Rozgrywający gra dalej ostatnie karo – partner bierze waletem, bo rozgrywający usuwa kolejnego trefla.

Końcówka:

 

 

 

9

2

876

 

  7

6

KD10

 

 

Co dokładasz w tej lewie?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: