707. Sygnał który może pomóc …

Opublikowano 19 kwietnia 2022 w kategoriach Wist .

  1. Sygnał który może pomóc …

 

 

Obie przed, rozd. E, licytacja:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
    Pas Pas
1 2 2 Pas
4 Pas Pas pas

 

Partner wyszedł w 8. Ręce Twoja (S)i dziadka (E):

 

 

 

 

  W102

DW83

D108

1054

  953

9754

K64

972

 

 

Ze stołu mały pik. Jaką rolę do spełnienia w tym rozdaniu widzisz dla siebie?

Rozwiązanie:

Wist w atu świadczy, że partner nie miał żadnego atrakcyjnego wistu, czyli ma w pozostałych kolorach jakieś konfiguracje z honorami. My mamy króla w jego kolorze i jakoś powinniśmy nakierować jego uwagę na ten fakt.

Jakie mamy narzędzie by to uczynić? Jest to tylko lavinthalowanie w kolorze atutowym. Tu przede wszystkim powinniśmy uczulić partnera na brak jakichkolwiek wartości w treflach, a jest to kolor, w którym partner może szukać lew. Powinniśmy zatem dokładać atuty malejąco w kolejności 5-3.

W rozdaniu rozgrywający w po wejściu pikiem do stołu w drugiej lewie zagrał kiera do 10-ki. N pobrał królem i zaciął w mariasza trefl co natychmiast wypuściło kontrakt. Czy na taki wybór miała wpływ kolejność dokładania pików przez S (3-9) nie wiem?  Czy wyjście spod asa karo i podegranie trefli z ręki S jest wykonalne? Odpowiedzcie sami w parze…

Cale rozdanie:

  87

K6

AW953

KD63

 
AKD64

A102

72

AW8

  W102

DW83

D108

1054

  953

9754

K64

972

 

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: