710. Informacja w pierwszej lewie…

Opublikowano 12 czerwca 2022 w kategoriach Wist .

  1. Informacja w pierwszej lewie…

 

Mecz, NS po, rozd. N. licytacja:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
  1 2 Pas
3 Pas Pas pas

 

E zawistował w 4. Ręce Twoje (W) i dziadka (S):

 

 

 
A83

KD102

KW8432

 

  DW76

DW63

AW5

75

 

 

Jaki masz plan obrony?

 

          Rozwiązanie:

 

Pierwszy problem jest łatwy – czy partner zawistował spod asa trefl? Nie. Takie wisty można dawać wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach. Czy partner zawistował spod damy trefl? O tym przekonasz się za chwilę dokładając waleta. Rozgrywający bierze to asem. Masz więc komunikację do partnera damą trefl (jeśli ona jest). Rozgrywający atutuje trzy razy, bo partner miał trzy blotki i gra pika, od partnera 5, ze stołu walet. Bierzesz asem i otwierasz kara królem, który bierze. Korzystasz ze zdobytej w pierwszej lewie wiedzy i odchodzisz małym treflem. Partner bierze damą i podgrywa kara. Odbierasz w nich dwie lewy i odchodzisz pikiem, gdzie partner ma biorącego króla. Całe rozdanie:

 

 

  42

AK10987

983

A9

 
A83

KD102

KW8432

  K1095

542

764

D104

  DW76

DW63

AW5

75

 

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: