852. Rozgrywka godna mistrza

Opublikowano 12 czerwca 2022 w kategoriach Rozgrywka .

  1. Rozgrywka godna mistrza…

 

WE po, rozd. Licytacja: W

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
      3
3 BA Pas Pas pas

 

N zawistował w 3 (trzecia/piąta). Ręce Twoja (W) i dziadka (E):

 

A52

AK4

KD1087

104

  K104

52

W943

K862

 

Ze stołu mały trefl i S bierze tę lewę waletem i kontynuuje damą. Oczywiście oszczędzasz króla, bo musisz przedrzeć się przez asa karo i Twoja jedyna szansa, że trefle nie będą kontynuowane, a jeśli będą, to przeciwnicy wyrobią w nich tylko jedną fortę. W trzeciej lewie S wistuje w w swoje kiery damą. Bierzesz to swoim wysokim kierem i spędzasz asa karo. Lewę tę bierze N i odchodzi karem.

Daje Ci to coś do myślenia?

To, że N nie ściąga asa trefl jest oczywiste – nie chce Ci wyrobić króla w dziadku. Kierów nie ma, a pików z jakichś powodów nie chce otwierać. Jak rysuje Ci się obraz zakrytych rąk?

S ukazał w licytacji posiadanie 7 kierów, trefli miał dwa i kar też dwa, bo dodaje do drugiej lewy karowej. Zatem czarne kolory zatrzymuje N i są warunki postawienie go w przymusie. Do tego potrzebna jest redukcja lew – zagrywasz kiera i pozwalasz tę lewę wziąć obrońcy S. N dodaje trefla. Ściągasz kara i w czterokartowej końcówce zagranie ostatniej czerwonej lewy zdusza N w przymusie.

Całe rozdanie:

 

  98763

7

A5

A9753

 
A52

AK4

KD1087

104

  K104

52

W943

K862

  DW

DW109863

65

DW

 

 

A rozgrywał tak Holender Sjoert Brink reprezentujący Szwajcarię na Mistrzostwach świata w Salsomaggiore w 2022 roku.

To, że nie wszyscy uczestnicy tych mistrzostw reprezentowali podobne umiejętności, świadczy wyczyn jednego rozgrywacza, który rozegrał piki samodzielnie grając asem i blotką do 10-ki. Zagranie na poziomie B klasy z lat 60-tych…


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: