853. Manewr omijający…

Opublikowano 12 czerwca 2022 w kategoriach Rozgrywka .

  1. Manewr omijający…

 

 

W gra 4 . wist w atuta, obaj obrońcy dokładają. Jak rozegrasz?

 

 

K63

KW10832

K10

W4

  742

AD9

A93

AD109

 

 

  1. Jedno z wielu rozdań z motywem niebezpiecznego przeciwnika. Potencjalnych lew mamy mnóstwo, ale jak króla trefl ma S, a asa pik N, możemy forsownie oddać cztery lewy. By się przed tym zabezpieczyć, należy po utrzymaniu się w stole zagrać karo i jeśli od S nie pokaże się figura, zaimpasować to 10-ką. N, po wzięciu lewy, zagra najbardziej korzystnie dla obrony w trefla. Zabijemy asem, zgramy króla karo, wejdziemy atutem do stołu, na asa karo usuniemy waleta trefl i zagramy trefla z zamiarem impasu atutowego przeciwko S. Jak położy on króla przebijemy i atutem mamy dojście do dobrych dwóch lew w treflach. Jak S dołoży blotkę pozbywamy się z ręki pika. Jeśli lewę weźmie N, przeciwnicy będą mogli wziąć jeszcze asa pik. Chyba, że nie zechcą, czym się nie zmartwimy.

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: