717. Niezwykłe zagranie…

Opublikowano 10 lipca 2022 w kategoriach Wist .

 1. Niezwykłe zagranie…

 

NS po, rozd. N. licytacja:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
  1 1 Pas
2 Pas Pas pas

 

S wychodzi w 10. RGR bije asem i gra trzy razy piki impasując waletem, a potem blotką naszego króla. Partner dokłada piki dwa razy do koloru, a za trzecim razem dokłada 2.

Kolejny kolor to trefl do damy i naszego króla. Jaki jest Twój plan obrony?

 

  K64

KD964

KW3

K5

 
W32

AW872

864

D4

 

 

 

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Krzysztof
  12.07.2022 17:07:04

  Rozgrywający wziął 5 pików, kiera. Ma asa karo i po odwrocie w trefla dostanie ósmą lewę w tym kolorze.

 • TRad
  12.07.2022 22:38:16

  A czemuż to „musieli otwierać kara”?
  Na pierwszy rzut oka wystarczy chyba, żeby S przepuścił waleta trefl. Nawet jeśli E wymyśli wyjście karem, to N ma bezpieczne odejście kierem. Jeżeli tylko S utrzyma wszystkie trefle, to obrona powinna sobie poradzić.

  Aha, że niby jeśli S wyrzuci dwa kara (pierwsze do trzeciego pika, drugie do trzeciego kiera), to E zagra As karo, karo – i N będzie musiał maszerować do wyrobionego waleta kier w stole? Eeeee, taki dobry to rzgr chyba nie bęęęędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: