897. Poskładać jak najwięcej klocków…

Opublikowano 25 lipca 2023 w kategoriach Rozgrywka .

2) Poskładać jak najwięcej klocków…

Turniej par. obie przed, licytacja:

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
1 1 Ktr Pas
2 Pas 2 Pas
2 BA Pas 4 Pas
Pas pas

 

N zawistował królem pik. S dołożył 7. Ręce Twoje (W) i dziadka (E):

A9

K764

K7542

D5

W4

AW1032

D93

AK6

 

S dołożył  7 (wist odmienny), a my po wzięciu asem gramy króla i blotkę kier. Obaj obrońcy dołożyli, od N spadła dama. Kolejno trzy razy trefle z pozbyciem się z ręki pika, pik przebity (S dokłada 3) i karo. Od N pokazuje się 10, bijemy damą, a S asem i kontynuuje małym karem. Wiemy, że przeciwnicy wiedzą, że mogą bezpiecznie odejść wyłącznie w karo. Przepuszczamy do 9-ki, czy bijemy królem?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: