763. Słuchać uchem, a nie brzuchem…

Opublikowano 3 września 2023 w kategoriach Wist .

  1. Słuchać uchem, a nie brzuchem…

NS po, rozd. N, licytacja:

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
  1 Pas 1
Pas 2 Pas 2
Pas 2 BA Pas 3
Pas 3 Pas 3 BA
Pas Pas pas  

 

W co zawistujesz na początku z ręki:

875

W32

3

KW9752

Skorzystaj  z tego, że przeciwnicy ujawnili swoje rozkłady. N odlicytował 6 kar i 3 kiery oraz zatrzymanie w  treflach. S z kolei 5 pików, 4 kiery i trzy kara, zatem w treflach pozostał mu singiel. Wybór karty wistu należy dokonywać metodą selekcji negatywnej – na początek odrzucamy wist w karo – RGR ma ich 6 a my singla. Drugi kolor do odrzucenia –  kiery – oni mają ich 7, a my jedną z najgorszych konfiguracji do rozpoczynania tego koloru. Trefle mamy najdłuższe, ale N wiedząc o krótkości w nich u partnera musi je solidnie zatrzymywać. Pozostaje więc zagranie w piki.

Całe rozdanie:

  9

A54

DW10854

AD4

 
AK104

1086

K76

1086

  875

W32

3

KW9752

  DW632

KD97

A92

3

 

 

Przy stole czołowy niemiecki gracz zaciął „naukowo” królem trefl, ale sukcesu mu to nie przyniosło.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: