375. Nic trudnego

Opublikowano 25 lipca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

Kontrakt 3 BA nie powinien być trudny w rozgrywce. Wystarczy przecież wziąć  tylko 9 lew po wiście w kiera. S podkłada coś takiego, że musimy pobić wysoko. A może nie musimy?

 

AK52

AK92

K93

54

 

63

654

A84

ADW62

 


 

Rozwiązanie:

375. Zadanie jak zapowiedziano nie jest trudne. Trzy lewy treflowe i po dwie w pozostałych kolorach dadzą ci wygraną. Żebyś jednak mógł wziąć trzy lewy treflowe, nie możesz zapomnieć o komunikacji. Nie możesz rozegrać trefli na maksimum lew w tym kolorze, lecz na trzy, czyli tyle ile ci potrzeba. Kiera należy zabić, bo byłaby to niewybaczalna strata tempa. Zmiana ataku na inny kolor mogłaby spowodować wpadkę. Przez kiery przeciwnicy nie mogą nam nic zrobić ze względu na to, że posiadamy ich 7. Trefla natomiast zagrywamy dołem. Dowolny odwrót bijemy i gramy kolejnego trefla do waleta lub damy. Dojście do fort mamy karem. Zaimpasowanie w pierwszej lewie figurą trefl mogłoby spotkać się z przepuszczeniem i jeśli czwarty król leżałby za asem, to nie moglibyśmy wykorzystać tego koloru.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: