376. Punkty są, kolor jest, brakuje lew

Opublikowano 25 lipca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

376. Punkty są, kolor jest, brakuje lew

Teraz mamy do wzięcia jeszcze mniej lew, bo tylko 8. Zadanie jednak wygląda dużo trudniej niż w poprzednim rozdaniu. Przeciwnicy zawistowali 7-ką do 10-ki, trefla do króla i 3-ką do asa, którego przebiłeś. Jak będziesz to rozgrywał jeśli licytacja biegła:

 

W

N

E

S

 

Pas

Pas

1

1

1

Pas

Pas

1 BA

Pas

2

Pas

Pas

pas

 

 

 

AKD

K10965

D65

62

 

W84

A83

10742

D95

 


 

Rozwiązanie:

 

376. Mamy do oddania jeszcze co najmniej dwa kara i praktycznie kiera, czyli wygląda na to, że nie ugramy zapowiedzianego kontraktu. Gdybyśmy mieli odpowiednią komunikację, to można byłoby zagrać dwukrotnie do damy karo, co mogłoby przynieść pozytywny skutek przy AK lub AW ( w tym ostatnim przypadku sec) w ręce S. Należy zatem spróbować inaczej. Zgrajmy trzy razy piki, wszak z licytacji słychać, że dzielą się 4-3. Następnie zagrajmy w karo spod damy. Jeśli S posiada AW sec (dubleton jest bardziej prawdopodobny u niego, bo z dotychczasowej rozgrywki wiadomo, że miał on 5 trefli, a trzy piki wskazał licytacją), to po wzięciu lewy na waleta i odegraniu asa, będzie musiał albo wyjść w kiery rozwiązując ten kolor, albo w podwójny renons pozwalając na wyrzucenie kara z ręki. Jeśli przy takiej konfiguracji w karach, jaką sobie wymarzyliśmy, S posiadał trzeci honor kierowy, to nie może on również zagrać asa i waleta karo, bo będzie musiał przebijać karo od biorącego atuta.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: