497. Kolejność zagrań

Opublikowano 29 stycznia 2015 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

 

  • Szlemik jest dobry, a szanse wygrania w kolejności to dobre położenie króla pik, podział kierów po trzy i jakiś lekko księżycowy przymus karowo-kierowy, a nawet kierowo-pikowy a także przymus podwójny. Najpierw zagrywamy pika do damy. Jeśli N skatuje naszą damę, dostajemy się do ręki, atutujemy, na króla karo usuwamy z ręki pika i przebijamy karo. Gdyby okazało się, że N posiada długość karową zgrywamy asa pik, przebijamy pika i gramy i trefla. Jeśli N miałby przy długości karowej 4 kiery znajdzie się w przymusie. Jeśli przeciwnicy nie pokrzyżują nam szyków możemy próbować doprowadzić do pięciokartowej końcówki:

 

KD72

6

6

A5

8

 

Jeśli zlokalizowaliśmy długość karową u N może zajść przymus podwójny, bo na ostatniego trefla zrzucamy ze stołu groźbę karową i jeśli to S miał dla odmiany długość pikową, to on znajdzie się w przymusie.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: