398. They are not always faultness…

Opublikowano 22 czerwca 2015 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Rozgrywającemu nie brakuje asów, podgrywanie więc trefli to wishful thinking o najwyższym stopniu naiwności. Największą szansą jest zneutralizowanie longera karowego. Będzie to możliwe jeśli rozgrywający ma singlowego asa karo, co w świetle licytacji jest wielce prawdopodobne. Dojściem do kar mogą być wyłącznie atuty i dlatego należy zagraniem w piki spróbować skrócić atuty w stole. Nie ma przy tym obawy, że zagranie w pika będzie zagraniem w podwójny renons, co wynika z prawa 11, które pozwala wyliczyć nam, że rozgrywający miłą dwa piki. Nasz trzeci atut będzie cierniem dla rozgrywającego.

Całe rozdanie:

  K876432

10

93

W93

 
105

ADW975

A

A1052

  D

K42

KDW10542

D6

  AW9

863

876

K874

 

            Proste? To dlaczego wysokokwalifikowany gracz  izraelski pocwałował w drugiej lewie w trefla?

            Kiedyś w boksie było powiedzenie dotyczące bokserów najcięższej kategorii – they never come back – co wiązało się z tym, że pokonany mistrz świata nie wracał na tron.

            Tu można ukuć inne powiedzenie – they are not always faultless


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: