476. Taki sobie Merrimac…

Opublikowano 26 lutego 2017 w kategoriach Wist .

 

 1. Taki sobie Merrimac…

 

Mecz, Obie przed, dealer W, licytowano:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
1 Pas Pas
1 BA Pas Pas
Pas Pas
Pas pas    

 

Wist 10-ka do króla i pik do króla od E, którego bijemy asem, by  kontynuować kara. RGR bierze w ręce asem i gra na impas kier. Partner bierze królem i odchodzi w pika. Rozgrywający przebija i gra trefla. Jakie widzisz perspektywy obrony?

 

 

 
W743

A84

KD4

KW8

 

  AD92

1063

107

A1097

 

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • w_adam
  8.03.2017 20:51:01

  Dotychczasowa zarówno rozgrywka, jak i obrona daleka jest od „normalności”. Nie zagranie kara do przebitki, gdy wiadomo, że partner wyszedł z krótkości jest poza wszelką kategorią. Oczywiście rozgrywka również słaba, czytelna próba skradzenia lewy pikowej, gdy grozi nam przebitka karowa – należało jak najszybciej atutować i trafiać palcówkę treflową – ale to zostało już skomentowane przez Rysia i nie to jest sednem problemu.
  Końcowa konkluzja, że zagranie damy pik obkłada kontrakt jest po prostu nieprawdziwa. Nawet po damie pik rozgrywający łatwo wygra, grając na odwróconą rękę: Damę pik przebijamy 9kier, trefl do Króla i przebitka trefla W kier, następnie impas kier i stół dobry.

  Pozdrawiam
  A

  • Ryszard Kiełczewski
   8.03.2017 22:30:37

   Przebieg rozgrywki nie był wymyślony przeze mnie – tak zagrał ktoś obserwowany na BBO, skąd czerpię przykłady. A rozdanie można było podretuszować przekładajać 8 do ręki rozgrywajaćego.
   A dostrzeżenie możłiwości wygrania poprzez odwróconą rękę to chwała dla Adama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: