696. Wybrać dobrze…

Opublikowano 27 lutego 2019 w kategoriach Rozgrywka .

 1. Wybrać dobrze…

 

Grasz wysoki kontrakt po licytacji:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
1 Pas 2 BA(1) Pas
Pas Pas
4 BA Pas (2) Pas
Pas Pas pas
 1. forsing z fitem
 2. 2)Blackwood
 3. 3)2 asy + dama pik

 

Wist 10-ka. Ręce twoje i dziadka:

 

AKW104

843

AK74

6

D983

AW9

W5

AW53

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • JACEK KOBYLEC
  7.11.2019 18:41:57

  Promując szansę kierowo- treflową napisał Pan ; to szansa takiej rozgrywki wynosi ponad 33%. Szansę tą wzmacnia szansa treflowa, której wartość biegli matematycy mogą obliczyć. Zatem należy wybrać drugi wariant rozgrywki.
  Nie mogę się zgodzić z tym komentarzem :
  – żadne następne zdarzenie/zagranie nie może wzmocnić szansy 33% a jedynie jako pewne – 100% utrzymać je na poziomie 33 %
  – sam podział trefli 5-3 to 47 % co daje nam łączne prawdopodobieństwo 15,5 %, ale należy je jeszcze pomniejszyć o to by w 3 treflach był mariaż ; ile to jest łącznie ?? na mój nos dwa razy mniej niż w pierwszy wariancie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: