700. Nie potrzeba Mossadu…

Opublikowano 27 marca 2019 w kategoriach Rozgrywka .

700. Nie potrzeba Mossadu…

 

Turniej par, rozgrywasz 3 BA po wiście W,. Jak wykorzystasz informacje z licytacji:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
1 Ktr Pas
1 BA Pas 3 BA Pas
Pas pas

 

Ręce Twoje (W) i dziadka (E):

985

K5

8752

AW75

AKW10

DW98

AD9

K3


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • JACEK KOBYLEC
    29.10.2019 13:01:29

    Panie Ryszardzie ze względów szkoleniowych to sposób rozgrywki ( analiza licytacji, ocena siły reki N , analiza rozkładu, wybór zagrania kluczowego – super ) ; jedno ale !; przykład rozdania nie najlepszy. Proszę zauważyć, że po wiście mamy pewnych 9 lew, N jest w takiej sytuacji, że jeżeli będzie musiał wistować to daje nam lewę. Dla mnie jest to bardziej przykład na wykorzystanie b. złej pozycji N i znalezienie kluczowego zagrania po wiście. Jest to oczywiście zagranie damą kier ! N każdym zagraniem daje nam 10 lewę: zagra w karo lewa + w karo , zagra w trefla lewa + w trefla i wcale nie chodzi o dodatkowe dojście do ręki ! by dwa razy impasować piki. Nawet gdy N ma 4 kiery a 10 kier S to i tak to nie zmienia jego fatalnego położenia zabicie damy i odejście kierem nadal daje nam 10 lewę bo mamy drugie dojście do reki i w tym momencie bierzemy 4 lewy pikowe , 2 kirowe 2 karowe, 2 treflowe.nadal mamy pełna kontrolę nad rozgrywką walcząc o 11 lewę. Pragnę zauważyć, że w stosunku do N mamy w każdym kolorze kolorze grozbę.Natomiast ten układ po drugim zagraniu w kier pokazuje dodatkowo 4 lewy pik, 3 lewy kier, 2 karo i 2 trefl ! Dla mnie nie potrzebna jest palcówka i zgadywanie układu, ewentualnie wpust ; każde umiejętne oddanie lewy N daje nam lewę 9 + 2 zawsze jest 11.

  • Ryszard Kiełczewski
    31.10.2019 06:18:50

    Mógł Pan zatytułować swój wpis „hebluj, hebluj synku, tato siekierą poprawi”. Ja zaś zacytuję frazę z jednej z humoresek Czechowa (tej o sprzedawcy trutki na szczury) – „i tak można i tak można”. A problem do jakiej kategorii zaliczyć rozdanie to kwestia gustu, a o nich raczej nie powinno się dyskutować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: