830. Wyścig…

Opublikowano 30 grudnia 2021 w kategoriach Rozgrywka .

 1. Wyścig…

Mecz/turniej, obie przed, rozd. W, licytacja:

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
2 (1) Pas 2 (2) Pas
2 BA Pas 3 (3) Pas
3 (3) Pas 3 BA Pas
Pas pas

 

 1. Acol
 2. Negat
 3. Stayman
 4. Brak starszej 4-ki

 

Wist W. Jak chcesz to wygrać?

AKD

AK

A42

A10752

8432

D5

DW93

843


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • nemo
  4.01.2022 21:21:12

  Zdecydowanie lepszą rozgrywką jest zagranie trzech pików. Jeśli się dzielą to już jesteśmy w domu. Jeśli nie to dalej podobnie jak w artykule, a grając na maksy to przy podziale pików można zagrać karo do damy i na fortę pik wyrzucić asa kier…..no i teraz as karo i karo….możemy przegrać jedynie przy 4 grubych treflach za asem i królem oraz 10 karo za damą (przynajmniej 3 karty). Oczywiście jak prawy obrońca zagra figurę trefl puszczamy dwa albo trzy razy jeśli ma ich cztery. Reasumując – nie skorzystanie z szansy pikowej jest błędem….

 • Andrzej Wojnarowski
  10.01.2022 16:36:24

  Mnie do głowy przyszła taka rozgrywka:
  Karo do Damy. Jeśli Dama weźmie, na pika wyrzucam figurę kier z ręki. Gram asa karo i karo do waleta.
  Wygram, o ile król karo jest przed DW i przy podziale kar 3-3 i jeśli przy podziale 4-2 i królu za DW odpadnie druga 10. Dojściem do kar jest Dama kier. Przy takiej rozgrywce trefle muszą być w zasadzie 3-2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: